BCM jest również wdrażany w wielu zakładach produkcyjnych – riskChallenge ma doświadczenie w pracy na rzecz firm specjalizujących się na przykład w produkcji wyrobów z elastomerów, produkcji dla sektora budowlanego czy produkcji regałów wysokiego składowania jak również produkcja narzędzi medycznych czy wełny mineralnej.
Tutaj różnorodność jest przeogromna zarówno ze względu na produkt, surowce, systemy, infrastrukturę czy samych klientów. To wszystko powoduje, iż opracowanie BCP (Planu Ciągłości Działania) w tych zakładach cechuje się największą różnorodnością. riskChallenge wspiera swoim doświadczeniem i praktycznym podejściem do wdrażania BCM właśnie takie zakłady produkcyjne, zarówno duże organizacje jaki małe firmy.
Tworząc BCP w wielu zakładach, w szczególności tam gdzie nie ma innej możliwości produkcji naszych wyrobów w alternatywnej lokalizacji czy innym zakładzie, koncentrujemy się również na wypracowaniu ramowego harmonogramu odbudowy zakładu wspierając tym samym często spełnienie oczekiwań stawianych ze strony ubezpieczycieli.
Produkcja wełny skalnej – Micro
- Raport z analizy wpływu i ryzyka (BIA/RA)
- Plan Ciągłości Działania (BCP)
- Marszruty dla kluczowych scenariuszy
- Harmonogram odbudowy zakładu
Charakterystyka organizacji:
Produkcja dla branży budowlanej – Essentials
- Analiza wpływu na biznes (BIA)
- Ocena ryzyka (RA).
- Plan ciągłości działania (BCP)
- Dokumentacje systemową (BCMS)
- Marszruty dla kluczowych scenariuszy
Charakterystyka organizacji:
Patrz rozwiązania riskChallenge
Co mówią o nas nasi klienci?
„Podjęliśmy współpracę z riskChallenge, który zaproponował praktyczne i efektywne podejście do opracowania BCP. Po pierwsze, forma przekazania skomplikowanego zagadnienia w przystępny sposób, po drugie sprawna realizacja minimalizująca potrzebę ogromnej mobilizacji i zaangażowania jaka towarzyszy zazwyczaj takim projektom.” Artur Wasil, Prezes Zarządu, Petralana S.A.
„To co jest możliwe i osiągalne podczas zakłóceń w zwykłej codziennej operacyjnej aktywności, okazuje się zupełnie nieprzydatne w sytuacjach scenariuszy katastroficznych. Opracowanie planu ciągłości przez ten pryzmat jest ostatecznie dużym wyzwaniem. Rozwiązań zapewniający ciągłość nie da się wprowadzić od razu, wymaga to czasu więc warto podejść do tego w taki ustrukturyzowany sposób jak nam zaproponował riskChallenge i Inoni. Widoczna też staje się wartość ubezpieczenia utraty zysku (BI)”. Marek Skrzeczyński, Dyrektor Wykonawczy, WDX S.A.
„Grupa DOT2DOT powstała z poszczenia czołowych polskich firm z obszaru produkcji opakowań. Posiadamy 61 linii produkcyjnych w czterech zakładach w Poznaniu, Gdańsku i Warszawie oraz ponad 1000 marek w naszym portfolio. Czas pandemii, nowe wyzwania oraz oczekiwania ze strony akcjonariuszy spowodował, iż podjęliśmy temat zarządzania ciągłością działania. Podjęliśmy współpracę z riskChallenge, który zaproponował praktyczne i efektywne rozwiązanie. Przede wszystkim sprawne przeprowadzenie projektu, proste wytłumaczenie wszystkich zagadnień, dostarczenie niezbędnej dokumentacji w przystępnej formie.” Monika Bieszk, Dyrektod ds. HR i Administracji, Dot2Dot
„Podczas prac zastosowano nowoczesne narzędzia informatyczne pozwalające na sprawne moderowanie spotkań analitycznych oraz automatyzacje procesu tworzenia planu ciągłości działania (platforma Inoni Micro). Potwierdzamy posiadane doświadczenie i wiedzę ekspercką riskChallenge w zakresie BCM i rekomendujemy współprace z panem Januszem Słobosz jako wiarygodnym partnerem.” Marek Perłowski, Prezes Zarządu, ASMA Polska